2023.| 09. | 15.
Sajtóközlemény
Minibölcsőde kialakítása rum községben
Európai Uniós forrás segítségével bölcsőde kialakítására került sor Rum községben, a TOP-1.4.1-19-VS1-2019-00016 pályázat keretén belül. A Széchenyi 2020 TOP-1.4.1-19 Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése című pályázati kiírására benyújtott projekt 121,30 millió Forint támogatásban részesült.
A projekt célja a foglalkoztatás és életminőség javítása családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztésével. A tervezett fejlesztés hosszú távon hozzájárul a helyi gyermekellátási kapacitások fejlesztéséhez, a gyermeket vállalók foglalkoztathatósága növekedéséhez, az életminőség javításához, a szolgáltatások költséghatékonyságának és minőségének javítását segíti elő.
A minibölcsőde kialakításával egy épületben tudna koncentrálódni a bölcsődei nevelés, az óvodai szolgáltatás, nagyban megkönnyítve azon szülők helyzetét, ahol mindkét intézményt látogató kisgyermek él.
Cél a fenntartható, minőségi foglalkoztatás, valamint a munkavállalói mobilitás támogatása, a kisgyermekes szülők munkaerő-piacra történő visszatérésének elősegítését irányzó gyermekellátási szolgáltató hely létrehozása. Az infrastrukturális fejlesztés a gyermekellátásra életre hívott bölcsőde szolgáltatásainak és infrastrukturális feltételeinek kialakításával a hozzáférés egyenlőtlenségének mérséklését célozza meg.
A kedvezményezett neve: Rum Község Önkormányzata
A projekt címe: Minibölcsőde kialakítása Rum községben
Megvalósítás helyszíne: 9766 Rum, Kossuth Lajos u. 2., 472/1.
A beruházás megvalósításának ideje: 2020.07.01-2023.09.15
Beruházás összköltsége: 121 295 947 Ft
Elnyert, szerződött támogatás összege: 121 295 947Ft
Támogatás mértéke: 100%
Beruházás rövid bemutatása:
A projekt keretében a meglévő épület átalakításával, megfelelő helyiségek kialakításával mini bölcsőde kialakítására került sor.
A projektben létrehozott ingatlan fejlesztési tevékenysége során figyelembe vettük az összes érintett fogyatékossági csoportra vonatkozó akadálymentesítési követelményeket. Az akadálymentesség teljesülése preventív, megelőző gondolkodásmódot feltételez, így a projekt keretében érvényesült az egyetemes tervezés elve.
Az akadálymentes előírásoknak való megfelelőség és a megfelelő kivitelezés érdekében rehabilitációs környezettervező szakmérnök bevonása is megtörtént.
A környezettudatosság jegyében megújuló energiahasznosító technológia adaptálása valósult meg, ami túlmutat a funkción – a település célja, hogy a lakosság számára példát mutasson, felhívja a figyelmet a környezettudatos magatartás mindennapi életbe adaptálásának fontosságára.
További információ kérhető:
Beni Ferenc
+36305726238